Anadolu Yakası Matbaa

Anadolu Yakası Matbaa
Editör : Magna Basım Ekibi
Tarih : 22 Temmuz 2022

Anadolu Yakası Matbaa

Matbaa, metin, görüntü ve şekillerin genel olarak kâğıt ve kumaş gibi yüzeylere basılması ve çoğaltılması işlemidir. Matbaa işlemleri üç çeşide ayrılmaktadır. Bunlar, baskı öncesi, baskı ve baskı sonrasıdır. Bu adımlara göre yapılmakta olan baskı işlemleri çok çeşitli teknikler ile yapılabilmektedir.

Anadolu Yakası matbaa işlemi yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Magna Basım şirketi, müşterileri için en iyi hizmeti sunmakta ve ayrıca en kaliteli ürünleri de ortaya çıkartmaktadır.

Anadolu Yakası Matbaa Teknikleri

Renk ve baskı yapısına ve kalitesine göre matbaa alanında kullanılmakta olan pek çok farklı baskı tekniği bulunmaktadır. Özel ve büyük makineler ile yapılan bu baskılar hem kişisel hem de kurumsal olabilmektedir. Anadolu Yakası matbaa teknikleri aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • Serigrafi Baskı: Serigrafi baskı, günümüz koşullarında elek baskı olarakta anılmaktadır. Kişiler bu baskı yöntemini daha çok seri baskılar için kullanmaktadır.
  • Tampon Baskı: Tampon baskı, en çok kullanılmakta olan baskı çeşididir ve bombeli yüzeyler, çukur yüzeyler, yuvarlak yüzeyler, düz yüzeylere tek veya daha fazla renk ile baskı alınabilen bir baskı türüdür.
  • Ofset Baskı: Genel olarak kitap ve dergilerin basımında kullanılan ofset baskı, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oldukça gelişmiştir.

Anadolu Yakası Matbaa Fiyatları

Anadolu Yakası matbaa fiyatları, basılacak üründeki kelime sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, kelime sayısı oldukça fazla olan bir ürünün fiyatı daha pahalı olabilirken, kelime sayısı az olan bir ürünün fiyatı daha ucuz olabilmektedir.

  • Matbaa sırasında kullanılan baskı yöntemi de fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilmektedir.
  • Ekstra olarak, baskı sırasında kullanılan yazı tipleri, puntolar, şekiller, renkler de fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilmektedir. Örneğin, renkli bir basım ile siyah – beyaz bir basımın fiyatı aynı değildir ya da basım sırasında kullanılan ekstra şekiller ve çizimler fiyatları arttırabilir.

Bu sebeplerden ötürü Anadolu Yakası matbaa fiyatları hakkında sizler için net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Anadolu Yakası matbaa fiyatları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.